Боите на есента го освојуваат Крушино

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Есента зачекори во вториот месец а боите на ова годишно време  ја прават природата се пошаренолика.Така деновиве Крушино се капе во егзотичните бои на есента.Неповторлива убавина и празник за очите, за сите  оние кои имаат време и желба да прошетаат и да уживаат во овој колорит на бои.
Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,