Фекалната канализација пред училиште „Мирко Милески“

Категории: Кичево

JP Комуналец продолжува со зафати на неколку места во градот. Деновиве се работи на дислокација на фекалната канализација во дворот на средните училишта „Мирко Милески“ и „Дрита“.

Зафатот е со должина од 141 м каде се поставени профил на цевки ф 200 мм. Поставени се и две шахти.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,