Од полноќ бензините со нови цени

Категории: Македонија

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за половина денар, а дизелот и екстра лесното се зголемуваат за половина денар.

Според Одлуката на Регулаторната комисија за Енергетика, цената на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 78,50 денари за литар, на Еуропсупер БС-98 ќе изнесува 80 денари, на Еуродизелот 67 денари за литар и на Екстра лесното масло за домаќинство 56 денари за литар.

Се намалува и малопродажната цена на мазутот и ќе изнесува 40,4 денари за литар.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,