Во центарот на Кичево се делеа цвеќиња по повод 8-ми март

Категории: Кичево, Слајдер

Денес во центарот на Кичево се одржа убава акција во чест на Денот на жената – 8-ми март. Подмладокот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ делеше цветови на припадничките на понежниот пол. Убавиот гест беше поздравен од кичевчанки.

Ова е традиционална акција која партискиот подмладок ја реализира секоја година.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,