Понеделник, 9-ти септември е неработен ден

Категории: Македонија

Министерството за труд и социјална политика информира дека 8 Септември – Денот на независноста, односно 9 септември (понеделник) е неработен ден за граѓаните на Република Македонија. Денот на независноста е прогласен за неработен согласно Законот за празници на Република Македонија.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,