Министерот Абдулаќим Адеми денес ќе го посети Кичево

Категории: Кичево

Министерот за животна средина и просторно планирање Абдилаќим Адеми ќе престојува во посета на општина Кичево. При неговиот претстој ќе има средба со претставници на локалната самоуправа.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,