ФОТО: И Али Ахмети „си метна пушка малихера“ за денешниот митинг во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Пред неколку часови се појави и овој повик и тоа на Facebook страната на ДУИ. По Фатмир Дехари, еве го и Али Ахмети со калашњиков.

Превод на повикот: „Дали има некој Албанец што утре нема да биде во Кичево?! Кичево е нашата крв која не се простува
Централен Митинг, четврток, 21март, 18: часот, центар на Кичево“

Апел до сите граѓани на Кичево да не подлегнуваат на никакви провокации.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,