Љупчо Ангелевски избран за нов секретар на општина Демир Хисар

Категории: Демир Хисар

Официјално, од денеска, на новата должност Секретар на Општина Демир Хисар стапи Љупчо Ангелевски, дипломиран правник од Демир Хисар.

Ангелевски беше избран во конкуренција од 3 кандидати, а по пат на јавен оглас. По професија е дипломиран правник, а на ова работно место доаѓа од Подрачната единица на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Демир Хисар каде што ја извршуваше функцијата Раководител.

Новоизбраниот секретар Љупчо Ангелевски и во претходни мандати ја извршуваше  оваа функција.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,