АНКЕТА: Кој ќе биде победник во Лига на Шампиони?

Пред да започнат натпреварите, ајде да прогнозираме. Избрани се екипи кои важат за фаворити. Дали ќе се покажат фаворити и на терен? Доколку вашиот фаворит не е во анкетата, слободно можете да го додадете во коментар или едноставно да гласате „Друга екипа“. Анкетата трае се до 25 мај 2013, 22.30 часот, т.е. до моментот кога треба да заврши финалето на стадионот Вембли во Лондон.

Анкетата ќе стои и на десниот дел на страната. Гласајте:

Кој ќе биде победник во Лига на Шампиони?

 • Реал Мадрид (23%, 24 Гласа)
 • Барселона (23%, 24 Гласа)
 • Манчестер Јунајтед (17%, 18 Гласа)
 • Баерн Минхен (11%, 12 Гласа)
 • Јувентус (10%, 11 Гласа)
 • Челзи (6%, 6 Гласа)
 • Арсенал (4%, 4 Гласа)
 • Милан (3%, 3 Гласа)
 • Манчестер Сити (2%, 2 Гласа)
 • Порто (1%, 1 Гласа)
 • Галатасарај (0%, 0 Гласа)
 • Друга екипа (0%, 0 Гласа)

Вкупно гласале: 105

Loading ... Loading ...