Заглавен автобус предизвика хаос во сообраќајот во Кичево (ФОТО)

Категории: Кичево, Слајдер

avtobus oslomej2

Заглавен автобус кој ги превезува работниците на „Осломеј“ заглави попладнево на Булевар „Ослободување“. Тоа предизвика хаос во сообраќајот.

Булаварот кој е најфреквентна сообраќајница во градот воопшто не е исчистен од снегот кој завчера паѓаше и веќе втор ден е тешко прооден за возилата, а општинската власт целосно затаи во расчистувањето сообраќајниците.

avtobus oslomej3 avtobus oslomej4

avtobus oslomej1

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,