Бебенце се роди во колона завеана од снег

Категории: Свет, Слајдер

Бремена жена од Зрењанин, Република Србија откако добила породилни болки тргнала со автомобил до болницата за да се породи.

Но колоната во која патувала била завеана од обилниот снег кој таму паѓа неколку денови. Екипата на брзата помош ја сместила мајката во еден од завеаните камиони каде се породила. Малечкото бебе го добило името Николина.

И мајката и бебето сега се добри!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,