Да му помогнеме на Бојан Симовски

Категории: Македонија, Слајдер

Бојан Симовски е единствен Македонец кој има испратено фотографија од Македонија за натпреварот на веб страната за биодиверзитет. Да му помогнеме да победи. Гласајте за да победи неговата фотографија која ја претставува нашата земја на следниот линк http://www.ceeweb.org/go-wild-2/voting/species/ под име Bojan_Simovski_Procreation.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,