Напредок со победа стартуваше во пролетниот дел

Категории: Слајдер, Спорт

Екипата на Напредок однесе значајна победа на гостувањето во Кочани против екипата на штипска Брегалница, минимално, со 1-0. Единстваниот гол го постигна Христијан Димовски во 68 минута.

По оваа победа Напредок е на третата позиција со 34 бодови, 1 бод помалку зад второпласираниот Турново и 6 зад првопласираниот Вардар.

Следниот натпревар Напредок го игра во недела дома против екипата на Работнички. Натпреварот започнува во 14 часот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,