ВИДЕО: Бруно Марс по кичевски

Категории: Кичево, Магазин, Мултимедија, Слајдер

Кичевчаните Line Out направија cover на „When I was your man“ на Бруно Марс. Звучи одлично, изгледа одлично. Аранжманот е на Зоран Алексиќ. Снимана е од Ненад Милошески. Спотот е снимен во Кичево. Уживајте.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,