Чаршија.Мк – нов кичевски портал

Категории: Магазин, Слајдер

Од ноември 2012, на интеренет почна да работи кичевскиот портал www.Carsija.Mk. Уредуван од ентузијасти, порталот обработува забавни теми и маркетинг. Содржи корисни информации кои се однесуваа на Кичево. Ажурирањето на содржините е на дневна основа. Графички е добро среден и „лесен“ за отворање.

Facebook страна: https://www.facebook.com/carsija.mk

Честитки од нас и успешна работа!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,