Струшкиот градоначалник менува имиња на улици

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко повторно ги разбранува страстите кога еднострано почна да ги преименува имињата на улиците со имиња на

Read more

Честит Крстовден

Денес православните христијани денес празнуваат два настани поврзани со Чесниот Крст – пронаоѓањето на Чесниот Крст на Голгота и враќањето

Read more

Премиера на „Трето Полувреме“ во Скопје

Филмот „Трето полувреме“ вечерва ќе ја доживее скопската премиера во киното „Милениум“. Официјалната премиера филмот ја имаше на 15.септември на

Read more

Груевски: Македонија има рецесија на наталитетот

Намалувањето на бројот на новородени деца претставува рецесија на наталитетот, рецесија на нацијата, која е поопасна рецесија од онаа со

Read more

Крводарителска акција во чест на Тоше Проески

Интернационалниот фан клуб на Тоше Проески во соработка со Црвениот Крст на град Скопје поддржани од Фондација Тодор Проески, организираат крводарителска

Read more

Ѕвездено небо во спомен на Тоше Проески

На 5. октомври 2012, денот кога пред 5 години македонската ѕвезда Тоше Проески го одржа легендарниот последен концерт на стадионот

Read more

Средба Иванов – Обама

  Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вчера во Њујорк имаше средба со американскиот претседател Барак Обама, јави дописникот на МИА од САД.

Read more

Усвоен кодекс за заштита на приватноста, индентитетот и интегритетот на детото

Новинари кои известуваат за сексуално злоставување на децата и педофилија, денеска на семинар во Кичево, ја усвоија конечната верзија на Кодексот за заштита

Read more