Home » Archives by category » Слајдер (Page 125)
Исти кутии за сите цигари

Исти кутии за сите цигари

Уставниот суд на Австралија денеска поддржа нов закон со кој сите цигари ќе бидат во исти маслино-зеленасти пакувања  и без логотип на производителот и со фотграфии кои предупредуваат на последици од пушењето.

„Кичево 10“ доби нов тренер

„Кичево 10“ доби нов тренер

Kичевскиот ракометен суперлигаш Кичево 10 доби нов тренер,  Никола Зиков. Зиков претходно работеше во екипите на Вардар и на Скопје.

8-ми меѓународен детски фолклорен фестивал

8-ми меѓународен детски фолклорен фестивал

На платото пред Домот на културата „Кочо Рацин“ во Кичево синоќа почна 8.  „Кичево 2012“. Отворањето го проследија голем број посетители,  одушевени од програмата која понуди песни и ора.

Напредок ремизираше на стартот

Напредок ремизираше на стартот

Кичевскиот прволигаш Напредок одигра нерешено во гости со екипата на Ренова на почетокот на новата сезона 2012/13. 

Kicevo Sound Wave фестивал викендов на Кале

Kicevo Sound Wave фестивал викендов на Кале

Овој викенд на Китино Кале во Кичево премиерно ќе се одржи „Kicevo Summer Wave“ фестивал.  Настанот беше долго подготвуван од неколку ентузијасти и конечно ќе се одржи. Двата фестивалски денови се исполнети со богата и разновидна програма.

Локализирани кичевските пожари

Локализирани кичевските пожари

Пожарот што од вчера ја зафати боровата шума на подрачјето на општина Осломеј, меѓу селата Стрелци, Ново Село и Србица се држи под контрола.

Page 125 of 125« First‹ Previous123124125