Викендов авто-трки на патеката во кичевската касарна

Добропознатата тркачка автопатека во касарната на АРМ во Кичево викендов ќе биде домаќин на уште една трка. Организатор е од Скопје.

Read more

Јувентус се врати по негатива од два гола, Барса се вадеше со Спартак. Доминација на источните екипи

Во втората вечер од првото коло натпревари на лигата на шампионите, великаните Челзи и Јувентус ремизираа на Стемфорд Бриџ во

Read more

Новак Ѓоковиќ доаѓал од нецивилизиран дел од светот?

Ако немате слушнато за најглупавиот новинарски текст во последните неколку векови, тогаш продолжете со читање. Со дрзок и навредлив текст

Read more

Одличен старт во лигата на шампионите

Одличен старт на лигата на шампионите, богат со голови и возбудувања. Најинтересно беше во Мадрид каде екипата на Реал Мадрид

Read more

АНКЕТА: Кој ќе биде победник во Лига на Шампиони?

Пред да започнат натпреварите, ајде да прогнозираме. Избрани се екипи кои важат за фаворити. Дали ќе се покажат фаворити и

Read more

Стартува Лига на Шампионите

Со одигрувањето на првите осум натпревати, вечерва стартуваат возбудувањата од најквалитетното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на Шампионите сезона 2012/2013. 

Read more

Напредок – Шкендија 3:1 и тоа со два црвени картони

Напредок ја совлада екипата на Шкендија од Тетово со краен резултат од 3:1 (полувреме 2:0). На натпреварот биле досудени и

Read more