Со помош на судијата Маркоски, Работнички го совлада Напредок

Ако против себе имате силен противник како Работнички, судија  кој е дојден со единствена намера да му одмогне на Напредок како

Read more

Регионален фудбалски турнир во Демир Хисар

Над 90 млади и талентирани македонски фудбалски надежи, организирани во 4 екипи, учествуваа на традиционалниот Регионален кадетски фудбалски турнир „Демир

Read more

Пипан: Одигравме фантастично, пожтвувано, фокусирано

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Алеш Пипан не го криеше своето задоволство по големата победа над српскиот национален состав. –

Read more