ВИДЕО: Даниел Кајмакоски настапи со песна на Влатко Лозаноски

Категории: Магазин, Слајдер

Одличниот Даниел Кајмакоски кој буквално растура на X Factor Adria, синоќа уште еднаш ја освои публиката,  овој пат со песна од нашиот Влатко Лозаноски! Одлична изведба! Кајмакоски изјави дека „Сонце не ме грее“ е една од неговите најомилени песни, а Лозаноски еден од најомилените македонски пејачи.

Браво Даниел, Кичево votes 4 U!

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,