Исчистени три диви депонии во Долно Пашино

Категории: Кичево

Р.Е. Комуналнa хигиена оваа година од јануари  до јуни  отстрани трајно три  диви депонии кои беа по улицата  „Маршал Тито“ во населбата  Долно Пашино.

При чистење на дивите депонии месечно се збираше околу 70 м³ градежен шут, треви, гранки и останати отпадоци.

[http://komunaleckicevo.com.mk]

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,