Детали за лицето кое загина на патот Кичево – Гостивар

Категории: Македонија

Лицето кое вчера беше пронајдено мртво во провалија кај каменоломите на патот Кичево – Гостивар, претходно било пријавено за исчезнато во МВР. Исчезнатиот бил пријавен на 1 ноември.Најдени се неговите лични документи за идентификација

На 3 метри од телото било и оштетеното возило Шкода Октавија. МВР и во текот на денешниот ден врши увид на местото на настанот и се преземаат мерки целиот случај да биде документиран.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , ,