ВИДЕО: Забележан диносаурус по Булевар Ослободување во Кичево

Категории: Мултимедија, Слајдер, Хумор

Големиот гуштер е забележан вчера попладнето по булеварот на тревникот пред Стопанска банка. Веројатно му годело топлото време. Не се пријавени никакви инциденти. Во секој случај бидете внимателни.

Анимација: Zlatko Zlate

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,