ШОУТАЈМ: Дива свиња трча на Стража (фото)

Категории: Македонија, Слајдер

Пред 2 недели мечка тршаче на Пресека, сега Дива Свиња, си „џогира“ на Стража. Фотографијата е снимена денеска, а ја објави порталот Press24.mk.

Ако уловите со телефонот уште некое животно во слична ситуација, пратете ни на kontakt@kicevo.mk да објавиме.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,