Филмот „До Балчак“ од вечерва пред кичевската публика

Категории: Кичево, Посетете, Слајдер

Кичевчани ќе имаат убава прилика наредните денови да го посетат киното бидејќи ќе се прикажува најновиот македонски филм „До Балчак“ од Столе Попов.

Филмот ќе се прикажува во Н.У. Центар за култура „Кочо Рацин” – Кичево од вечерва, па се до недела. Кинопроекциите се со почеток од 20 часот, а картата е 100 денари.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,