ФОТО: Привршува изградбата на домот за Коџаџиклиоски

Категории: Кичево, Слајдер

Полека се реализира ветувањето на градоначалникот на Кичево, Благоја Деспотоски за изградба на изгорениот дом на семејството на Абдуле Коџаџиклиоски. Куќата е скоро готова и семејството пред зимата ќе го добие својот покрив над главата.  Четиричленото семејство кое имаше несреќа да изгуби се во пожар пред повеќе од еден месец. За таа цел општина Кичево излезе во пресрет.

И покрај тоа, на семејството сеуште му е потребна помош за да се врати во нормален живот. Хуманоста на кичевчани е многу пати покажана на дело, затоа кој може нека помогне, ова е нивниот број 070/952-006.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,