Дожд и магла на Стража

Категории: Македонија, Слајдер

На патниот правец Кичево – Гостивар, на Стража врне дожд и има појава на магла. Видливоста е намалена иизнесува 50 метри – известуваат од ЈП „Македонија пат“.

Се препорачува внимателно возење поради можни одрони на патот како и зголемена фреквенција на возила кои вонредно сообраќаат на овој правец поради продолжениот викенд.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,