Големо паднато дрво блокира улица во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Дрво утрово паднало и ја блокирало улицата „Јанко Михајлоски“ по кејот на реката сушица. За среќа нема повредени, но улицата во моментов е непроодна. Избегнувајте ја додека паднатото дрво не биде отстрането.

Испратил Филип Маркоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,