Општина Кичево ги објави донесените детални урбанистички планови

Категории: Кичево, Слајдер

Општина Кичево на својата веб страна ги објави донесените детелни урбанистички планови и најави поставување на оние кои ќе се донесат во иднина. Засега се објавени урбанистичките планови за населбите Чифлик, дел од Календерица 2, Иванидол 2 и за Касарната блок 2. Прегледајте ги тука.

На страницата ќе бидат објавувани повиците за јавна анкета на деталните урбанистички планови кои се во процедура.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,