Во Србјани реката Треска направи езеро (фото)

Категории: Кичево, Слајдер

Неколку фотографии од езерото кое го направи река Треска во атарот на село Србјани.

Фото: Златко Николоски

Treska vo Srbjani (1) Treska vo Srbjani (2) Treska vo Srbjani (3) Treska vo Srbjani (4) Treska vo Srbjani (5) Treska vo Srbjani (6) Treska vo Srbjani (7)

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,