Финишира изградбата на новата училишна зграда во Кичево

Категории: Кичево, Слајдер

Новата училишна зграда, што се гради со донација на турската влада влегува  во самиот финиш.Така што деновиве е завршено партерното уредување и останува да се доврши внатрешноста и истото да биде ставено во употреба.
-Според динамиката на работите , новата училишна зграда наскоро ќе биде комплетно завршена. Деновиве беше комплетирано партерното уредување ,наскоро очекуваме да биде ставена и подлогата на приземјето и првиот спрат, по што ќе биде донесен и инвентарот и оваа зграда ќе биде целосно подготвена да ги прими првите ученици.Според наша проценка зградата ќе биде целосно  оспособена до 11-ти Октомври, кога би требало  и официјално  да биде предадена во употреба- информира Благоја Стојаноски, директор на ОСУ Мирко Милески.
Зоран Антоски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,