ФОТО: Бранко Црвенковски во посета на Кичево

Категории: Кичево

Доскорешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, денес беше во посета на Кичево. Црвенковски беше придружуван од членовите на локалното партиско раководство.

Ова е веројатно прво појавување во јавноста на Црвенковски кој од функцијата претседател на СДСМ се повлече пред нешто повеќе од 2 месеци.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,