ФОТО: Скопје Сити Мол однатре

Категории: Македонија, Слајдер

70 милиони евра инвестиција / 2.000 нови работни места / 90.000 метри квадратни / 150 реномирани светски брендови / огромен број на локални брендови. Најголемиот трговски центар во Југоисточна Европа низ бројки. Фотографиите нека го кажат останатото.

Фото: Вечер

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,