ФОТО: Тешка сообраќајка кај Зајас

Категории: Кичево

Фото: Пулс24

Тешка сообраќајка во која засега не е познато за евентуални жртви, се случила утрово на патот Кичево – Гостивар, во близина на Зајс. Од фотографиите  се гледа уништено возило. Поради сообраќајката сообраќајот неколку часа се одвивал отежнато, но сега е нормализиран.

Овој пат во текот на летниот период е доста фреквентен, а често поради непочитување на возачките правила доаѓа до вакви несреќи, неретко со жртви.

Остави коментар:

коментари. (Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Слични вести:

  1. ФОТО: Тешка сообраќајка, осуммнина повредени, меѓу нив и деца
  2. Тешка сообраќајка кај Зајас, едно лице загина
  3. Во тешка сообраќајка загина момче, двајца се повредени
  4. Тешка сообраќајка на патот Кичево – Охрид, двајца повредени
  5. Тешка сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

На 24 години ги заработија првите 100.000$. Освоија прва награда во светски рамки од Samsung. Виртуози во создавањето на мобилни и веб апликации. Веруваа во успехот, работеа напорно и стигнаа до него. Двајца од нив - кичевчани. Погледнете
Tags: , ,