ФОТОГАЛЕРИЈА: Пожарот одблиску. Како изгледаше стихијата

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Фотографиите се видување на огнената стихија низ очите на пожарникарите и сите кои беа вклучени во справувањето со неа. Овие луѓе цели 3 дена беа ангажирани во гаснењето во еден од поризичните пожари во Кичево, на особено недостапен терен, ризикувајќи ги своите животи. Благодарение на нив беше спасена шумата од поголеми уништувања.

ФОТО: Миле Костадиноски

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,