ФОТОГАЛЕРИЈА: Фотографии од лице место; Се шири пожарот над Иванидол, засега нема опасност по куќите

Категории: Кичево, Мултимедија

Со голема брзина се шири пожарот над населбата Иванидол во Кичево. Стихијата е потпомогната од ветерот кој придонесува за нејзиното ширење. Теренот е тешко достапен за противпожарните екипи.  Најверојатно пожарот е последица на човечка рака. До овој момент нема опасност по куќите кои се наоѓаат на стотина метри од огнот.

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото од лице место: Гоце Арсоски

Фото: Ване Радески


Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , ,