ФОТОГАЛЕРИЈА: Испраќање на кичевските „Леопарди“ во Афганистан

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Момци ви посакуваме успешна мисија и Бог нека е со вас цело време.

Фото: МИА

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,