„Мирко Милески“ и „Дрита“ нема да држат настава

Категории: Кичево, Слајдер

Со одлука на Општина Кичево, учениците во средните училишта „Мирко Милески“ и „Дрита“ утре и задутре нема да одат одат на настава. Како причина се посочуваат обилните врнежи од снег.

Второто полугодие за учениците ќе започне на 20 јануари.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,