ФОТО: Ѓаоли – Кичевчани за Кичево

Категории: Кичево, Мултимедија, Слајдер

Навивачка група Ѓаоли – Кичево, 17 март 2013 година. Натпревар Напредок – Турново.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,