Голем успех на извидниците од одредот „Мирко Милески“

Категории: Кичево, Слајдер

Кичевските извидници од извидничкиот одред „Мирко Милески“ постигнаа голем успех на натпреварот во Скопје, во село Катлановска Брезица на 40-от Меморијал „Марко Граорковски“.

Одредот со своите 3 екипи на помлади извидници, гиосвоија првото, второто и третото место, како и три пехари во конкуренција од 300 луѓе со 24 екипи од цела Македонија и гости од Црна Гора. Успехот беше постигнат благодарение на водачите Христина Крстеска, Благојче Секулоски, Теодора Крстеска, Јована Мишкоска, Еми Манасиева и старешината на одредот Чедо Арсоски.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , , , , ,