ВИДЕО: Две хеви-метал дечиња растурија на America’s got talent

Категории: Магазин, Слајдер

Знам дека видеово ќе предизвика симпатии кај кичевските рокери и металци. Аралајн има 6 години, а Изи 9 години.

Настапот започнува од 02.38 секунди.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,