И ОУ „Санде Штерјоски“ без струја

Категории: Кичево, Слајдер

Во текот на вчерашниот ден екипи на ЕВН го исклучија од електродистрибутивната мрежа и основното училите „Санде Штерјоски“. Исклучувањето е поради акумулирани долгови од близу 400 000 денари.

Учениците од ова училиште ќе одржуваат настава додека не падне мрак, а изгубените часови дополнително ќе ги одработуваат.

Во текот на вчерашниот ден струјата беше исклучена во основните училишта „Др. Владимир Полежиноски“ и „Кузман Јосифоски – Питу“.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , , , , , ,