ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на нашата евровизиска песна

Категории: Македонија, Мултимедија, Слајдер

Евровизиската нумера на Влатко Лозаноски и Есма – „Пред да се раздени“ ја доби англиската верзија „If I could change the world“. Звучи одлично. Проверете:

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,