ВИДЕО: Има само 3 години, ама ги познава сите автомобили

Категории: Магазин, Слајдер

Има само 3 години, а автомобилите му се главна преокупација. Речиси и да нема марка која вози по нашите улици, а да не ја познава.

 

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,