Искршена кладилницата „Џокер“ во Кичево

Категории: Кичево

Нервозен обложувач синоќа предизвикал инцидент во спортската кладилница „Џокер“ во Кичево.

Триесет и две годишниот Н.А. од Кичево, по подолгото присуство во објектот побеснел и почнал да крши.

Со бејзбол палка скршил три LCD телевизори, плафонски лустери, излогно стакло и стакло од влезна врата со што предизвикал чувство на несигурност и страв врз вработените и присутните гости во обложувалницата, а потоа се дал во бегство.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , ,