Исчезнатата кичевчанка пронајдена мртва

Категории: Кичево

Вчера околу 16 часот во водите на Треска кај местото Лаг пријавено е дека е забележан женски труп.

Екипи на МВР излегле и го извадиле телото. Откако било идентификувано од страна на роднините, утврдено е дека станува збор за Веселинка Спасеноска (56) која исчезна на 29 април.

Трупот бил во доста лоша состојба. Предаден е на обдукција по што ќе се утврдат причините за смртта.

Веселинка Спасеноска последена пат била видена на 29 април кога го напуштила домот и оттогаш и се губи трагата.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , , , , ,