ФОТО: Истанбул деновиве низ фотографии

Категории: Мултимедија, Свет, Слајдер

Истанбул деновиве… Верувам дека нема човек кој останал рамнодушен на она што се случува во градот на Босфорот. Најголем дел од луѓето се затечени од она што се случува таму. Многу нашинци живеат и работат во Истанбул и ширум Турција, се надеваме дека се добро.

Доколку некој го чита ова, слободно нека ни пише, нека испрати фотографии, своја приказна и сл… на kontakt@kicevo.mk што точно се случува.

Фото: МИА

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,