Претседателот Иванов утре во посета на Кичево

Категории: Кичево

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов утре ќе го посети Кичево.

Претседателот Иванов со почеток во11 часот ќе одржи предавање на правниот факултет, Д-р Владимир Полежиноски, во Кичево на тема „Владеење на правото“.

Претседателот последен пат го посети Кичево за време на празникот Мала Богородица пред две година, кога оствари средба со градоначалникот Благоја Деспотоски, ја посети „Куќата на уметноста“ и ги посети индустриските  зони Иванидол 1 и 2.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,