Изложба ,,Семејно насилство и трговија со луѓе”

Категории: Кичево, Слајдер

semejno nasilstvo izlozba

Вечерва во Н.У. Центар за култура „Кочо Рацин” – Кичево ќе се одржи изложба ,,Семејно насилство и трговија со луѓе”.

Изложбата ја организира Клубот на млади при Црвениот Крст од Кичево.

Почетокот е предвиден за 18.00 часот.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , , ,