Извидниците добија кров над глава

Категории: Кичево, Слајдер

Извидниците од одредот „Мирко Милески“ од Кичево, по децении немање услови за работа конечно можат да се радуваат. Добија современ објект кај „Соколаната“ каде можат нормално да ги извршуваат своите активности.

Многу кичевчани носат убави спомени од извидници. Ова нека е продолжение на големата традиција на кичевските извидници.

Коментирај:

(Kicevo.Mk се оградува од сите коментари кои наведуваат на национална, расна и верска нетрпеливост)

Документарен филм посветен на судбините на членовите на првиот президиум на АСНОМ во кој влегувал и нашиот сограѓанин, Владимир Полежиноски, интелектуалец и составувач на првите документи на Асномска Македонија.

FB Analytics


Tags: , ,